Фантастичен Александър Везенков не успя да спаси Олимпиакос от неочаквана загуба в Евролигата, при това доста сериозна – 75:90 срещу Алба в Берлин.

Българинът се отчете с 19 точки, 9 борби и коефициент на полезност от 29, но тимът му се срина в последната четвърт, която загуби с 24:33.

Везенков вкара само 7 точки през първото полувреме, в  което отборът му не игра добре и изостана с 30:37 на почивката.

След нея той се развихри и направи всичко, за да задържи тима си в мача. Българинът бе изключително ефективен, като реализира 8 от 10 стрелби от игра, като бе 6 от 6 при стрелбата за 2 точки.

Гръцкият тим губеше само с 66:70 в средата на последната четвърт, след което домакините вкараха 8 поредни точки и се откъснаха решаващо, за да стигнат до впечатляваща победа.

Маодо Ло вкара 27 точки за победителите, които подобриха баланса си до 11-16, докато Олимпиакос е с 16-10 и въпреки загубата са твърдо на 4-а позиция в класирането.